Kapat
  • Paylaş
  • 216

Microsoft’tan İlginç Çağrı!

Anasayfa
Haberler Microsoft’tan İlginç Çağrı!

Yazılım devi Microsoft, kullanıcılarına ilginç bir çağrı yaptı. İşte Microsoft’un o çağrısı.

Yazılım devi Microsoft’un bir türlü istediği yere getiremediği Windows Phone, Microsoft’un utanç kaynağı olmaya devam ediyor. 2015 yılının sonlarına doğru büyük umutlarla tanıttığı Windows Phone işletim sistem sistemiyle birlikte iOS ve Android’e rakip olmayı amaçlamıştı. Microsoft’un diğer mobil işletim sistemleri gibi aslında baştan ölü doğan bir işletim sistemi olan Windows Phone çıkışının ardından olumlu ya da olumsuz pek çok tepki almıştı. 

İlerleyen süreçte kullanıcılar Microsoft’a yeniden şans vermekten vazgeçip diğer işletim sistemlerine yönelmişti. Tekrardan okyanusun derinliklerine gömülen Windows Phone işletim sistem ile ilgili Microsoft tarafından bir açıklama yapıldı. Microsoft “Windows Phone 10 kullanıcılarına Android ya da iOS işletim sistemine geçiş yapın” çağrısında bulundu. 

Son olarak popüler sosyal medya platformu Instagram’ın desteğini çektiğini açıkladığı Windows 10 işletim sistemi için Microsoft “genel desteği kesme” kararı aldı. “Windows 10 Mobile Desteğinin Sonu : SSS” adıyla oluşturulan Microsoft destek sayfasında, kullanıcıların merak edildiği sorular yanıtlandı. “Windows 10 Mobile kullanıcıları şimdi ne yapmalı” sorusuna Microsoft “Desteklenen bir Android ya da iOS aygıtına geçin.” tavsiyesinde bulundu. 

Microsoft’un sayfada belirttiğine göre Windows Phone desteği 10 Aralık 2019 tarihinde sonlandırılacak. Bazı Windows Phone cihazları ise daha erken bir tarih olan 11 Haziran 2019’da desteği kaybedecek. Microsoft, desteğin kesilmesinden önce kullanıcıların elle yedekleme yapmalarını ve yedekleme dosyalarını saklamalarını tavsiye etti.

Microsoft’un Windows Phone desteğini kesmesiyle birlikte Windows Phone cihazları şu özelliklerden mahrum kalacak. Güvenlik güncellemeleri, güvenlikle ilgili olmayan düzeltmeler, ürün desteği, ücretsiz çevrimiçi destek ve ücretsiz destek seçenekleri gibi kısaca bir işletim sistemini işletim sistemi yapan her şey. Microsoft’un her mobil işletim sistemi projesi gibi Windows Phone projesi de hüsranla sonuçlandı. Microsoft’un yeni bir mobil işletim sistemi projesi yakın zamanda başlatıp başlatmayacağı ise bilinmiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.