Kapat
  • Paylaş
  • 2.194

Netflix iOS Abonelik Sistemini Kaldırdı!

Anasayfa
Haberler Netflix iOS Abonelik Sistemini Kaldırdı!

Netflix iOS abonelik sistemini kaldırdığını açıkladı.

Eğer ki iOS sistemi kullanan bir Netflix kullanıcısıylasınız üyeliğiniz bir daha yenilenmeyebilir. Peki Netflix neden iOS abonelik sistemini kaldırdı? işte nedeni!

Dünyanın en çok izlenen ve en büyük internet televizyonu olan Netflix, yaptığı açıklama ile birlikte Apple cihazlar üzerinden yapılan abonelik sistemini kaldırdığını duyurdu. Apple’ın iOS sistemine sahip cihazları kullanan ve Netflix’e abone olmak isteyen kullanıcılar Netflix’in iOS uygulaması üzerinden abonelik alamayacak. Netflix tarafından yapılan açıklamada iOS kullanıcılarının abonelik işlemlerinin artık Netflix’in internet sitesi üzerinden yenilenebileceği açıklandı.

Apple’ın iOS cihazlarında kullandığı bir ödeme yöntemi olan iTunes abonelik sistemini artık Netflix kullanıcıları kullanamayacak. Netflix bu değişikliğin sinyalini Ağustos ayında yaptığı testlerle vermişti.

Netflix’in neden böyle bir uygulamayı test ettiğine gelecek olursak, Apple’ın uygulama içi aboneliklerden yüzde 15 ila yüzde 30 oranında değişen bir pay alıyor olması uygulama geliştiricilerin epey canını sıkıyordu. Netflix gibi büyük şirketler gelirlerini rakibi olabilecek olan Apple ile paylaşmaya sıcak bakmadıkları için iOS ödeme sistemini desteklerini sonlandırmaya karar vermeye başlamışlardı.

Netflix’in bu kararının iOS kullanıcıları tarafında önemli bir kullanıcı kaybettireceğini düşündürse de Netflix kullanmak isteyen iOS kullanıcıları herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden Netflix.com adresine giriş yapıp kart bilgilerini girip Netflix keyfini yaşamaya devam edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.