Kapat
  • Paylaş
  • 248

Nike Akıllı Basketbol Ayakkabısını Tanıttı!

Anasayfa
Teknoloji Nike Akıllı Basketbol Ayakkabısını Tanıttı!

Nike akıllı ayakkabı çağını başlattı. İşte Nike’ın akıllı basketbol ayakkabısı ve özellikleri!

Amerika merkezli spor ürünleri üreticisi Nike, bağcıklarını kendi kendine bağlayabilen ve uygulama desteği bulunan akıllı basketbol ayakkabısını tanıttı. Nike’ın bu hamlesiyle birlikte ayakkabılar da akıllı hale geldi. Nike Adapt BB adını taşıyan akıllı ayakkabısının çıkış tarihini de açıkladı. 

Akıllı ürünler ile teknolojiye ayak uyduran spor giyim markası Nike, bağcıkları kendi kendine bağlanabilen basketbol ayakkabısı Nike Adapt BB’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Bağcıkların sıkılık ayarını akıllı telefonunuzdan ayarlayabileceğiniz Nike Adapt BB ayrıca mobil uygulama üzerinden ayakkabı ile ilgili bilgileri de gösteriyor. 

Nike’ın Şubat ayında satışa sunacağı Nike Adapt BB ile bağcık bağlama devri sona eriyor. Nike’ın Geleceğe Dönüş filmindeki kendi kendine bağlanan spor ayakkabı fikrini gerçekleştirdiği FitAdapt teknolojisi sayesinde spor ayakkabılarda bulunan bağcıklar motorlar sayesinde daralıp genişleyebiliyor. 

Apple’in iOS işletim sistemine sahip olan cihazlara yüklenecek olan Nike Adapt uygulaması ile kontrol edilebilecek olan ayakkabı ayrıca birtakım bilgileri de aktaracak. 

Kablosuz Şarj Teknolojisine Sahip!

505 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan Nike Adapt BB tam dolu batarya ile 10 ila 14 gün kullanım sunuyor. Kablosuz şarj paneli ile kolayca şarj olabilen Nike Adapt BB 3 saatte tam dolu batarya seviyesine ulaşabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.