Kapat
  • Paylaş
  • 281

Online Tanzim Satışı Başladı!

Anasayfa
Haberler Online Tanzim Satışı Başladı!

Son günlerin en çok konuşulan konularından birisi olan tanzim satışta yeni bir dönem resmen başladı. ePTTAVM online tanzim satışlarına resmen başladı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yapılan açıklamada tanzim satışlarının ilerleyen dönemde online olarak yapılacağını müjdeledi. Yeni düzenleme ile birlikte ePTTAVM online tanzim satışını resmen başlatmış oldu. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan tarafından yapılan açıklamada “Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulama koyulan tanzim satışlarını, yakın zamanda Türkiye’nin Pazaryeri Platformu epttavm.com’da başlatıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Tanzim satışları online olarak yapılmaya başlayacağını da açıklayan Turhan, ePTTAVM online tanzim satışı ile  tarım ürünlerinin vatandaşa ulaşma sürecinde alınan hizmet ücretlerini de ortadan kaldırmayı hedeflediklerini de açıkladı. 

PTT’nin bu hizmetiyle birlikte tanzim satış noktalarında bulunan tüm meyve ve sebzeler PTT’nin online alışveriş sitesi üzerinden satın alınıp vatandaşlara ulaştırılacak. Vatandaşlar bu hizmetle birlikte hiç beklemeden alışverişlerini yapabilecek. En fazla 3 kilo alınabilecek olan ürünler için kargo bedeli ise 3.70 TL olacak. Şimdilik sadece Ankara’da kullanılabilecek olan bu hizmetin çok kısa sürede tüm Türkiye’de kullanılması planlanıyor.

PTT’nin online olarak satışa çıkarttığı bazı sebze ve meyvelerin fiyatı ise şöyle: 

Havuç : 2.50 TL

Maydonoz : 2.25 TL 

Patates : 2 TL 

Soğan 2 TL 

Biber : 6 TL 

Patlıcan : 4.5 TL 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.