Kapat
  • Paylaş
  • 203

Otomotiv Devi Ford’a Göre Otonom Araçlar Beklenenden Çok Uzakta!

Anasayfa
Haberler Otomotiv Devi Ford’a Göre Otonom Araçlar Beklenenden Çok Uzakta!

Amerikan otomotiv devi Ford’un açıklamasına göre kendi kendisini sürebilen araçların hayatımıza girmesi için daha çok zaman var.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ile birlikte hayatımıza girmeye yakın olduğunu düşündüğümüz otonom araçlar için Ford’a göre daha çok beklememiz gerekecek.

İnsanlığın hayatını kolaylaştıracak ve trafikteki ölümleri sonlandıracak olan otonom araçlar pek çok kişi tarafından heyecanla bekleniyor.

Bu alanda önemli yatırımlar gerçekleştiren Tesla, kısa bir süre içerisinde kendi otonom özellikteki araçlarını piyasaya sunmaya hazırlanırken, bir başka otomotiv devi Ford otonom araçların beklenenden daha uzakta olduğunu açıkladı.

Otonom araçlar konusunda kapsamlı çalışmalar yürüten ve bu alanda tam 4 milyar dolar harcayan Ford, yaptığı açıklamada otonom araçların uzakta olduğunu ve yakın gelecekte hayatımıza girmeyeceğini açıkladı.

100 yılı aşkın süredir otomobil üreten Ford, yaptığı açıklamada, otonom araçlar için çalışmalarını arttıracağını ve daha çok mobilite odaklı araçlar üzerinde yoğunlaşacağını da belirtti.

Bakalım Ford’un bu açıklamasının ardından Tesla bir açıklama yapacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.