Kapat

PlayStation Network’e önemli bir özellik geliyor

Anasayfa
Oyun PlayStation Network’e önemli bir özellik geliyor

PSN’de Oyunların Daha Ucuza Alınabileceği Önemli Değişiklik!

Sony’nin çok sevilen oyun konsolu PlayStation’ın online içerik mağazası olan PlayStation Network’e önemli bir özellik geliyor. Oyun severler PSN’e eklenecek olan yeni özellik ile birlikte oyunları ya da içerikleri daha uygun fiyata alabilecek. İşte tüm detaylar.

Türk Lirası’nın döviz karşısında değer kaybetmesiyle birlikte başta teknolojik ürünler olmak üzere pek çok şeye zam gelmiş ve gelen zamlar vatandaşların alım gücünü ciddi anlamda düşürmüştü.

Özellikle Türkiye’deki PlayStation fiyatları ve PlayStation Network’te satılan içeriklerin fiyatları konusunda çok eleştirilen ve ülkemizdeki oyuncuların tepkisini çeken Sony, oyun severlerin daha uygun fiyatla oyunlara sahip olmaları için önemli bir değişikliğe gidiyor.

Döviz kurlarının oldukça yüksek olduğu ülkemizde, teknolojik ürünlerin ve yazılımların fiyatı inanılmaz yükselmiş durumda. Durum böyle olunca bir oyun konsolu için yayımlanan oyuna 560 TL gibi rakamlar vermek oyun severlerin tepkisini çekiyor. Kısa bir süre önce Sony’ye bu konu hakkında dava açılması gündemdeki yerini korurken Sony, PSN servisinde yapmaya hazırlandığı bir değişikle oyuncuların daha uygun fiyata oyun almalarının önünü açıyor.

Şimdilik Avrupa’da başlayan yeni PSN sistemine göre oyuncular PlayStation Store bölgesini ve dilini değiştirip o bölgeden oyun satın alabilecekler. Bilindiği gibi eskiden kullanıcılar sadece PlayStation Network hesaplarını ilk açtıkları ülke fiyatlanmasını kullanıyor ve bunu ilerleyen zamanlarda değiştiremiyordu.

PlayStation Network’e gelecek olan bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar oyun fiyatlarının nispeten daha uygun olduğu ülkelerin PlayStation Store marketlerine ulaşabilecek.

Bir internet sitesi tarafından yapılan çeşitli ülkelerin PSN servislerindeki oyunların fiyatları karşılaştırıldığında son dönemin en popüler oyunu olan Red Dead Redemption 2 oyunun en paralı satıldığı ülkenin Türkiye olduğu görülüyor.

Eğer ki bizler Singapur’da yaşasaydık ve Singapur PSN hesabımız olsaydı. 740.000 RP ödememiz gerekecekti. Anlık kura göre ise bu da sadece 270 TL yapıyor. Red Dead Redemption 2 oyunu ülkemiz PSN servisinde ise 569.00 TL’den satılıyor.  Yüksek döviz fiyatlarıyla açıklanamayacak olan bu fiyat farkının önümüzdeki günlerde düzeltilip düzeltilmeyeceği ise bilinmiyor.

Bakalım Sony yeni PSN servisi düzenlemesini ülkemizde sunacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.