Pokemon Go’nun ARKit modu geliyor

 Pokemon avcılığı ilginç bir hale geldi.

 

Yakında “- ve muhtemelen en kısa sürede, Pokemon Go, uzun zamandır beklenen Apple ARKit özelliğini eklemek için App Store’da büyük bir güncelleme göreceğiniz anlamına geliyor.
Apple’ın ARKit teknolojisi sayesinde oyunun güçlendirilmiş gerçeklik efektleri büyük bir yükseltme sağladı. İOS’ta bu hafta yayına girecek olan güncelleme, yakalayan Pokémon’u çok daha etkileyici ve potansiyel olarak zorlu bulacaklarını açıkladı.
Apple ilk kez ARKit teknolojisini geliştiriciler için hazırladıktan birkaç ay sonra uzun süredir beklenen güncelleme, oyunun artık iPhone’un kameralarından çok daha iyi bir avantaj sağladığı ve AR efektlerinin daha gerçekçi olabileceği anlamına geliyor.
Onlara yaklaştığınızda da farklı tepki göstereceklerdir, bu yüzden  Pokémon’u yakalamak zorlaşıyor  (Oyun ayrıca, yakın mesafeden bir Pokémon yakaladığınızda daha fazla XP ve Stardust kazanmanıza olanak tanıyan yeni bir “Uzman Handler” bonusu ekliyor.)

İşte yeni efektlerin eylemde nasıl göründüğü

Tabii ki, birçok deneyimli Pokémon Go oyuncunun bildiği gibi, oyunun AR efektlerini etkinleştirmek oyunun pilinizi daha hızlı boşaltır anlamına da gelmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.