Kapat
  • Paylaş
  • 248

PTT Kargo Drone İle Teslimat Yapacak!

Anasayfa
Genel PTT Kargo Drone İle Teslimat Yapacak!
PTT Kargo Drone İle Teslimat Yapacak!

2019 yılını kargo yılı olarak açıklayan PTT, done ile kargo dağıtmaya başlayacak. 

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada 2019 yılı içerisinde drone taşımacılığına başlayacaklarını açıkladı. Bozgeyik yaptığı açıklamada “2019 yılından çok umutluyuz. Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl yeni bir rekor kırarak gerçekleşiyor. Drone ile kargo taşımacılığına da 2019 yılı içerisinde başlayacağız” dedi. 

PTT’nin 2019 yılında gerçekleştireceği yenilikler hakkında bilgi veren Bozgeyik 2019 yılının PTT için çok önemli bir yıl olacağını ve 2019 yılında kargo alanında pek çok önemli yenilikler gerçekleştireceklerini belirtti. Bozgeyik açıklamasının devamında şunları söyledi.

“Kargo hizmetlerimizde, gün içerisinde evde bulunamamadan kaynaklanan sorunları aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli ‘Kargomatik’lerimizi ürettik. Hükümetimizin İkinci 100 Günlük Eylem Planı projeleri arasında yer alan yerli ve milli Kargomatik makinelerimizden 100 tanesini pilot il olarak Ankara’ya yerleştirdik. Şimdi İzmir ve İstanbul’da da bu projemizi yaygınlaştırıyoruz. Bu projemizle vatandaşlarımızın kendilerine ulaştırılacak kargoları günün istenen saatinde, istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkan sağladık.”

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon, Drone ile teslimata başlamış ve çok kısa süre önce de otonom sürüş yeteneği olan teslimat aracıyla gönderileri teslim etmeye başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.