Kapat

Samsung Galaxy X: Samsung katlanabilir telefonunun hikayesi

Anasayfa
Android Samsung Galaxy X: Samsung katlanabilir telefonunun hikayesi

 Aralık ayında Samsung Galaxy X’i görebileceğimizi, ancak fiyatının çok yüksek olabileceğini gösteriyor.

Samsung muhtemelen Galaxy X’i 2018 yılının ikinci yarısında tanıtımını yapacak.Ancak, X işaretli olsun ya da olmasın, katlanılabilir bir geleceğe açıkça giriyoruz.Katlanabilir bir telefon fikri Samsung için yeni değil, aslında 2011 yılında şirket tam olarak bir prototip gösterdi.

Yuvarlak Kenar

2013’te Samsung’un katlanabilir telefonuna en yakın olan şey Samsung Galaxy Round oldu. Bu, gördüğümüz prototiplerden ve konseptlerden çok uzaktı, ancak dünyanın ilk kavisli ekran akıllı telefonu olarak doğru yönde atılmış büyük bir adımdı.
Samsung Galaxy Note Edge, Samsung’un bu yana Samsung Galaxy S7 Edge ve eğri kenarlı diğer telefonlarla tamamen kucaklaşmış olan daha tanıdık bir yönde eğri ilerledi.
Bunlar hala katlanabilir olmaktan çok uzak ve bir Samsung yetkilisi 2014’ün sonuna kadar gerçekten kıvrılan bir cihaz vaadinde bulunmuş olsa da, neden bahsettiğini hiç belirtmemişti.
Bu 2017 lansmanında gerçekleşmedi ancak Samsung, katlanabilir telefonlarla ilgili en büyük sorunlardan birini çözmek isteyen başka bir patentle açıkça doğru yolda çıktı -herhangi bir dahili bileşene zarar vermeden katlama özelliği.

Samsung Galaxy X’i sergileyebileceğini iddia eden çok sayıda erken görüş gördük. Biri GalaxyClub tarafından tespit edilen ve akıllı bir telefondan çok uzaktan kumandaya benzeyen daha uzun bir aygıtı vurgulayan bir patentten geldi ancak katlanabilirlik yarısı kadar.

Samsung Galaxy X

Mayıs 2016’da Project Valley yeni bir isim aldı – altın olarak piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy X’in adı.O tarihteki habere göre, 2017’de piyasaya sürülecek ve katlanabilen bir 4K ekran olacaktı, böylece telefon katlandığında dahi çözünürlük yüksek kalacaktı.
Fikir, akıllı bir telefon gibi görünen küçük bir el cihazına sahip olmaktır, ancak tablet olarak ikiye katlanmaktadır.

Samsung’un “katlandığında herhangi bir izi bırakmayan” 7.3 inçlik ekranları kullanacağı düşünülüyor.

Galaxy X, şimdiki akıllı telefon tasarımlarından daha az şık olacak ve telefonun arka yüzü bugüne kadar bir akıllı telefondan gördüğümüz her şeyden farklı olarak kavisli ve dalgalı bir tasarıma sahip. Böyle bir tasarımın başarmak için ne amaçla yapıldığı tam olarak bilinmiyor, ancak akıllı telefonun iç bileşenlerin herhangi birine zarar vermesine  yardımcı olması muhtemeldir.

Samsung Galaxy X, 2018 yılının sonlarında / 2019 yılının başında piyasaya sunulması bekleniliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.