Kapat
  • Paylaş
  • 207

Siri Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor!

Anasayfa
Mobil Siri Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor!

Apple’ın sesli asistanı Siri, hayat kurtarmaya devam ediyor. Apple’ın dijital asistanı Siri bu kez Nevada’da kaza yapan bir kişinin hayatını kurtardı. 

Apple’ın sesli asistanı Siri, hayat kurtarmaya devam ediyor. Apple’ın dijital asistanı Siri bu kez Nevada’da kaza yapan bir kişinin hayatını kurtardı. 

Amerika’nın Nevada şehrinde kurumuş bir göl kenarında ters dönen bir araçta mahsur kalan Nate Felix, geçirdiği kazada iki omurunu kurdu ve kırılan omurlardaki sinir uçları ellerini ve kollarını engelledi. Kaza yapan araçta köpeğiyle birlikte yardım bekleyen Felix, çöl soğuğunda donmak üzereyken aklına telefonu geldi. 

Telefonu üzerinden birkaç kişiyi aramaya çalışan ancak başarılı olamayan Felix, o sırada acil servise ulaşmayı denedi. “Hey Siri, 911’i ara” komutunu veren Felix kısa bir süre içerisinde olay yerine gelen ekipler tarafından kurtarıldı. 

Siri’nin hayatını kurtardığını belirten Nate Felix, kaza geçirdikten sonra 10 yaşındaki kızını düşündüğünü ve kanser sonucu hayatını kaybeden Dallis’in yalnız kalamayacağını ve arabada kaldığı her saniye boyunca araçtan kurtulmak ve eve dönmek için çabaladığını söyledi.

Kazadan sonra tedavi altına alınan Felix’in ciddi bir sağlık sorunu bulunmuyor. Doktorlar Felix’in yaşadığı için şanslı olduğunu ve durumunun her geçen dün daha iyiye gittiğini açıkladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.