Kapat
  • Paylaş
  • 319

Snapdragon 855 Söylendiği Kadar Hızlı Mı?

Anasayfa
Donanım Snapdragon 855 Söylendiği Kadar Hızlı Mı?

Snapdragon 855 bizlere neler sunuyor ?

Qualcomm’un 2019 yılının amiral gemi modeli akıllı telefonlarına güç verecek olan işlemcisi Snapdragon 855 işlemcisi söylendiği kadar hızlı mı?

2019 yılının başlamasıyla birlikte akıllı telefon üreticileri yeni akıllı telefon modellerini bir an önce tüketicilerle buluşturmak için çalışmalarını hızlandırırken 2019 model amiral gemi modellerine güç verecek olan Snapdragon 855’in performansı çok merak ediliyor. Kağıt üzerinde oldukça güçlü görünen Snapdragon 855 söylendiği kadar hızlı ve iyi mi?

Qualcomm’un üst seviye işlemcisi Snapdragon 855 geçtiğimiz yıl tanıtılmış ve gündeme bomba gibi düşmüştü. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Samsung’un Galaxy S10 modellerine de güç verecek olan Snapdragon 855’in performans testi ortaya çıktı.

Snapdragon 855 Performans Testi!

2019 yılının amiral gemi modellerine güç verecek olan Snapdragon 855 işlemcisinin performans testleri ortaya çıktı. Dünyanın ilk 5G desteğini sunan işlemcisi olacak olan Snapdragon 855 işlemcisinin kağıt üzerinde üstün performansı testlere de yansıdı.

Ortaya çıkan test sonuçlarına göre Android Pie işletim sistemi ve 6 GB RAM ile çalışan bir telefona güç veren Qualcomm Snapdragon 855, tek çekirdek testinden 3.545 puan alıyor. Snapdragon 855 işlemcisi çoklu çekirdek testinde ise 11150 Puan alıyor. Snapdragon 855 aldığı bu test sonuçlarıyla birlikte Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar arasında ki en güçlü işlemci olan Huawei Kirin 980 işlemcisini çok geride bırakıyor.

Snapdragon 855 Neler Sunuyor?

Qualcomm’un en gelişmiş işlemcisi olan Snapdragon 855, 7nm fabrikasyon süreciyle üretiliyor. 5G performansı ve yapay zeka özellikleriyle öne çıkan Snapdragon 855, akıllı telefonları bilgisayarlara yaklaştırıyor.

Qualcomm’un 4. Nesil yapay zeka ünitesi ile donatılan Snapdragon 855 bu özellikleriyle, Samsung, Apple ve Huawei’e meydan okuyor. Yüksek performans özelliklerinin yanında ekrandan parmak izi okuma teknolojisine destek veren Snapdragon 855’te kullanılan Qualcomm 3D Sonic Sensor ile birlikte kullanıcılar her koşulda parmak izini kullanıp akıllı telefonlarını açabilecek. Qualcomm Snapdragon 855 ile birlikte 2019 yılının amiral gemi akıllı telefonlar, bilgisayarların performansına ne kadar yaklaşacağını kısa bir süre sonra öğrenebileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.