Kapat
  • Paylaş
  • 487

Sonsuzluk Kılıcı Fortnite’tan Kaldırıldı!

Anasayfa
Oyun Sonsuzluk Kılıcı Fortnite’tan Kaldırıldı!

Fortnite’ın yeni sezonu 7.sezon ile birlikte kullanıma sunulan “Sonsuzluk Kılıcı” oyundan kaldırıldı.

Epic Games’in en sevilen oyunlarından birisi olan ve en çok oynanan oyunların başında gelen Fortnite’ın yeni sezonu 7.sezon ile birlikte kullanıma sunulan “Sonsuzluk Kılıcı” oyundan kaldırıldı.

Peki Sonsuzluk Kılıcı Fortnite’tan neden kaldırıldı? İşte yanıtı.

Dünya genelinde 200 milyondan fazla oyuncunun oynadığı Fortnite oyununun 7.sezonu geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Forntine adasına 7.sezon ile birlikte kış gelmiş ve adanın bir bölümü karla kaplanmıştı. Fortnite’a sürekli yeni eşyalar ekleyen Epic Games oyunun 7.sezonunda da adanın sadece “Donmuş Doruk” bölgesinde bulunan ve sadece 1 tane olan “Sonsuzluk Kılıcı” adındaki silahı Fortnite’a eklemişti.

Oyuncunun canını ve kalkanını 2 katına çıkartan ve oyuncuya yaralandığında can ve kalkan sağlayan Sonsuzluk Kılıcı ayrıca oyuncuya hızlı hareket etme ve daha yükseğe zıplama özelliği de kazandırıyordu.

Epic Games, oyuncunun fazla güçlü olduğunu düşündüğünü için Sonsuzluk Kılıcı’nı oyundan kaldırdı. Her oyunda sadece bir adet bulunan Sonsuzluk Kılıcı, oyuncusunun canını ve kalkanını 200’e çıkartıyor ve oyuncu zarar gördüğünde canına ya da kalkanına ek can ve kalkan takviyesi yapıyordu. Ayrıca Sonsuzluk Kılıcı kullanan oyuncu daha ileriye sıçrayabiliyor ve yapıları tek bir vuruşta devirip diğer oyunculara 75 değerinde hasar veriyordu.

Bir kılıçtan daha fazlası yani ölüm makinesi haline gelen Sonsuzluk Kılıcı, Fortnite oyunundaki tüm dengeleri bozdu ve oyunda bir haksızlık yarattı.

Fortnite oyuncularından gelen yoğun şikayetleri değerlendiren Epic Games Sonsuzluk Kılıcı’nı fazla güçlü yaptığını belirterek artık efsanevi eşyalar oyuna eklerken daha dikkatli değerlendirme yapacaklarını belirtti ve Sonsuzluk Kılıcı’nı oyundan kaldırdı.

Sonsuzluk Kılıcı’nın güç değerlerinin düşürülüp oyuna tekrar eklenip eklenmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Sonsuzluk Kılıcı’nın yeteneklerini yazımızın sonundaki videoda izleyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.