Kapat
  • Paylaş
  • 298

Sony PlayStation 5 Neler Sunacak?

Anasayfa
Oyun Sony PlayStation 5 Neler Sunacak?

Sony’nin önümüzdeki sene tanıtması beklenen yeni oyun konsolu Playstation 5’in özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Sony PlayStation 5 geriye dönük uyumluğa sahip olacak ve PlayStation 4 oyunlarını çalıştırabilecek. 

Sony’nin 2020 yılında tanıtmaya hazırlandığı oyun konsolu pazarını domine eden PlayStation’ın yeni modeli PlayStation 5’in özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Sony’ye yakın kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Sony PlayStation 5, geriye dönük uyumluluk sunacak. 

PlayStation 5’in Sunacağı Özellikleri Belli Olmaya Başladı!

2020 yılında iki yeni PlayStation 5 modeliyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan Sony’nin PS5 oyun konsolunun özellikleri çok merak ediliyor. Sony’ye yakın kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Sony PlayStation 5, PlayStation 4 ve PlayStation 3 oyunlarını çalıştıracak ve hatta PlayStation 2 oyunlarını dahi çalıştırabilecek. Sony’nin geriye dönük uyumluluk modu oyun severleri heyecanlandırsa da Sony’nin PlayStation 5’de bu özelliği nasıl sunacağı merak konusu. 

Sony’nin PlayStation 5’in teknik özellikleriyle ilgili herhangi net bilgi şimdilik bulunmuyor. AMD’nin Navi mimarisi üzerine temellenen 8 çekirdekli Ryzen işlemci ve özel bir GPU ile gelmesi beklenen PlayStation 5’in 500 dolar civarında fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.