Kapat
  • Paylaş
  • 177

Steam’e 2019 Yılında Ne Gibi Özellikler Gelecek!

Anasayfa
Haberler Steam’e 2019 Yılında Ne Gibi Özellikler Gelecek!

Oyuncuların severek kullandığı oyun kütüphanesi Steam, 2019 yılına hızlı bir başlangıç yaparak kütüphanesinde bulunan oyunları 30 bine çıkarttı. Peki Steam’de 2019 yılında ne gibi yenilikler olacak.

İşte Steam 2019 yenilikleri.

Valve’in en büyük servislerinden birisi olan Steam büyümeye devam ediyor. 2019 yılına kütüphanesinde 30 bin oyunla girdiğini açıklayan Steam bu açıklamasıyla 2019 yılına hızlı bir ivme yakalayarak girmişti. Kazandığı ivmeyi kaybetmek istemeyen Steam 2018 yılında 8 yenilik yapmayı planlıyor. 

Mağaza Keşfedilebilirliği : 

Kütüphane açısından kendini sürekli geliştiren Steam’in 2019 yeniliklerinden ilki mağaza keşfedilebilirliği olacak. Steam mağaza algoritması üzerinde ciddi çalışmalar yapan Valve yeniliklerine devam edecek. Bu yeniliklerden en önemlisi ise makine öğrenimi olacak. Makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojisiyle birlikte oyuncuların zevklerini anlayabilecek olan Steam edindiği verilerle oyuncuların çok seveceği yeni oyunlar önerecek. Steam’e bu özelliklerin yanında gelişmiş yayın özelliği ve kuratör özellikleri de eklenecek. 

Steamworks Development :

Steam’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı blog gönderisinde 2018 yılı değerlendirilmiş ve bazı Steam istatistikleri açıklanmıştı. Steam’in blog gönderisinde 2018 yılının değerlendirmesinin ardından 2019 ve ötesi başlığı altında Steam’de yapılacak olan yenilikler ele alınmıştı. Steam verilerine göre 2018 yılında 47 milyon günlük aktif kullanıcıya ve 90 milyon aktif aylık kullanıcıya ve 18.5 milyon eş zamanlı kullanıcı rekoruna ulaşan Steam, 1.6 milyon aylık satın alıma ulaşmıştı. 

Steam China :

Çin pazarından yasaklanan Steam 2019 yılı içerisinde Çin pazarına yeniden giriş yapmak istiyor. Neverwinter ve Torchlight’ın yayıncılığının üstlenen Pekin merkezli şirket Perfect World ile anlaşma yapan Steam 2019 yılında Çin pazarına yeniden girmeyi amaçlıyor. 

Steam TV : 

Steam’in canlı yayın platformu Steam TV özelliklerine yeni özellikler ekleniyor. Yeni özelliklerle birlikte Steam TV’de artık sadece oyun turnuvaları ve bazı etkinlikler değil farklı tür yayıncılara ve yayınlara da yer verilecek. 

Steam İnternet Kafe Uygulaması : 

Özellikle ülkemiz başta olmak üzere dünyanın başka yerlerinde bulunan internet kafe kültürü için oyun deneyimlerini en iyi hale getirmek isteyen Steam 2019 yılı içerisinde resmi olarak internet kafe uygulamasını yayınlayacak. 

Steam Güven: 

Valve’in CS : GO’da kullandığı “Güvenilir Eşleştirme” özelliği Steam’de bulunan tüm oyunlar kullanılabilir olacak. Bu yeni özellikle birlikte hile yapmış ve yapabilecek oyuncular için önceden önlem alınmış olacak. 

Yeni Etkinlik Sistemi :

Valve’in Steam’e getireceği bir diğer yenilik ise yeni etkinlik sistemi özelliği olacak. Steam kullanıcıları bu yeni özellikle birlikte düzenlenen turnuvaları, yayınları ve haftalık mücadeleleri takip edebilecek. 

Steam Sohbeti : 

Steam’in önemli servislerinden birisi olan Steam sohbet için özel bir uygulama çıkartacak olan Steam bu uygulamasını akıllı telefon ve tablet sürümlerini de çıkartacak. Kullanıcılar yeni sohbet uygulamasıyla birlikte GIF paylaşımı gibi pek çok mesajlaşma özelliğine kavuşabilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.