Kapat

Toplum için drone kullanma kılavuzu yayımlandı!

Anasayfa
Haberler Toplum için drone kullanma kılavuzu yayımlandı!

[responsivevoice_button voice=”Turkish Female” buttontext=”Sesli Dinle”]

Günümüzde popülerliği oldukça artan bir çok alanda işimize yarayan teknolojik aletlerden birisi olan drone hakkında çalışmalar her geçen gün artıyor. Son olarak toplum için drone kullanma kılavuzu yayımlandı. Her geçen gün artan drone satışları ve kullanımı sonrasında 49. Dünya Ekonomik Forumu’nda devletlerin toplumun yararına drone operasyonlarını başlatmak isteyen devletler için Gelişmiş Drone Operatörleri Araç Seti yayımlandı. İşte detaylar haberimizin devamında…

Drone kullanımı son yıllarda oldukça gelişti. Drone’ların gelişimi sonrası devletlerde bu ürünün verimli taraftarlarından yararlanmak istemekte. Drone’un faydalarından yararlanmak isteyen devletler ise kullanımı ile ilgili girişimlerde bulunmaktaydı. Bu gelişmeler sonrası 49. Dünya Ekonomik Forumu’nda ise devletlerin yararına olacak drone kullanımı ile ilgili araç seti yayımlandı.

Devletlerin drone kullanımların da edinilen zorlukları aşmak sebebiyle hazırlanan araç seti, drone’ların hava sahasında hızlı gezinebilmesini sağlarken güvenlikli ve emniyetli şekilde yürütülmesine yarayacak.

Araç setinin hazırlanmasında 23 şirketin, 8 uluslararası kurumun ve 10 sivil havacılık otoritesi katkıda bulundu. Drone kullanımını kolaylaştıracak araç seti İsviçre ve Ruanda hükumetleri ile yapılan anlaşma sonrası hazırlandı. Gelişen teknoloji ile birlikte devletler de artık toplumun yararına olacak teknolojik aletleri kullanmaya başlamaktalar. Bu konuya en iyi örnek olan drone cihazlarının artık devletlerin de katkısı ile üretim pazarının genişleyeceğini ve her alanda kullanabileceğinin en büyük cevaplarından birisi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.