Kapat

Türk Telekom’dan iOS ve Android için milli klavye uygulaması: Tambu

Anasayfa
Mobil Türk Telekom’dan iOS ve Android için milli klavye uygulaması: Tambu

Türk Telekom, iOS ve Android için milli klavye uygulaması Tambu’yu kullanıma sundu. İşte Tambu uygulamasının detayları.

Türk Telekom, bugün düzenlemiş olduğu etkinlikte Tambu isimli ilk milli klavye uygulamasını duyurdu. Android ve iOS platformları ile uyumlu olan Tambu, bir klavyeden beklenenden daha fazlasını sunuyor.

Bildiğiniz gibi artık mesajlaşırken sadece metinler kullanılmıyor. GIF, çıkartma, sesli mesajkonum gönderme ve hatta anlık çeviri yapma gibi ekstra fonksiyonlar, bir klavyeden beklenenler arasında yer alıyor.

Türk Telekom, Tambu uygulaması ile hareketli çıkartma, GIF, arka plan ve tama, yazı alışkanlıklarınıza göre şekillenen öneriler, çeviri, atasözleri, konum gönderme, konuşarak ve kaydırarak yazma gibi özellikler sunuyor. Tambu uygulamasının en güzel yanı ise Türkçe sözcükleri yazmak için hayat kolaylaştıran F klavyeyi desteklemesi.

Tambu uygulamasında örneğin; etekleri zil çaldı yazdığınızda bunu diler metin olarak dilerseniz de buna uygun bir hareketli çıkartma şekilinde gönderebiliyorsunuz. Bu özelliği iOS 10 ile gelen metinleri emoji ile değiştirme özelliğinin gelişmişi olarak tabir edebiliriz.

Tambu, App Store ve Google Play Store‘da ücretsiz olarak yer alıyor. Eğer özellikleri ile fark yaratan bir klavye uygulaması kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki linklerden uygulamayı indirebilirsiniz.

Android için Tambu

iOS için Tambu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.