Kapat
  • Paylaş
  • 278

Turkcell Abonelerine Kötü Haber!

Anasayfa
İnternet Turkcell Abonelerine Kötü Haber!

Ülkemizin lider GSM operatörlerinden birisi olan Turkcell abonelerine kötü haber.

Mobil internetini paylaşan Turkcell aboneleri aylık ek ücret ödeyecek.

Adil Kullanım Kotasının kalkacağı 1 Ocak 2019 tarihinde internet aboneleri yeni bir döneme girmeye hazırlanırken servis sağlayıcıları kendilerine ek gelirler sağlayacak yeni yollar üzerinde çalışıyor. Ülkemizin lider GSM operatörlerinden birisi olan Turkcell yaptığı açıklamada 15 Ocak 2019 tarihi itibariyle mobil internetini paylaşanlara aylık ek ücret yansıtılacağını açıkladı. Turkcell aboneleri mobil internetini paylaşmak istediklerinde aylık 9 TL ücret ödemek zorunda kalacaklar.

Turkcell tarafından yapılan açıklamada;

“15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır”

Turkcell’in açıklamasında 30 gün geçerli olacak olan 2 GB’lık internet paketinin sadece mobil internetin paylaşıldığı durumlarda kullanılabileceği aktarıldı. Turkcell kullanıcıları otomatik olarak tanımlanacak olan bu paketle birlikte diğer cihazlarıyla internetlerini paylaşabilecek. Kullanıcıların internet paylaşımı yapabilmesi için 9 TL tutarında bir ücret ödemesi gerekiyor. Kullanıcılar 2 GB interneti bittiğinde ise ücretsiz olarak kendi internet paketindeki internet haklarını diğer cihazlarıyla paylaştırabilecek. Turkcell kullanıcıları ayrıca sadece diğer cihazlarla paylaşılmak üzere 4 GB 19 TL ve 6 GB 29 TL gibi paketler de alabilecek.

Turkcell, internet paylaşımına ek ücret uygulayacağını açıkladıktan sonra Türkiye’de faaliyet gösteren diğer GSM operatörleri Vodafone ve Türk Telekom’un da benzer bir uygulamaya geçeceği düşünülüyordu. Türk Telekom konuyla ilgili bir açıklama yapmasa da Vodafone Türkiye, hotspot özelliğinin kullanımıyla ilgili açıklama yaptı.

Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamada;

“Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılarından ücret talep etmiyor” denildi.

Hotspot Nedir?

Akıllı telefonlar ve SIM kart girişi olan tabletlerde kullanılan internetin Wi-Fi aracılığıyla diğer cihazlarla paylaşılan ve çoğunlukla halka açık ya da kurumsal alanlarda kullanılan internet hizmetidir. Hotspotlar halka açık alanlarda kullanıcılara kablosuz internet ya da ağ hizmetinin sunulduğu yerlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.