Kapat

Türkiye Süper Ligi ile yaşanan lisans sorununu çözdü

Anasayfa
Oyun Türkiye Süper Ligi ile yaşanan lisans sorununu çözdü

Türkiye Süper Ligi’ni de es geçmeyen Electronic Arts Sports, bu alışkanlığını FIFA 18 ile de devam ettiriyor.

Son yıllarda ülkemizde de oldukça çok satmaya başlayan FIFA serisi, PES serisinin popülaritesine geride bırakmış durumda. Zira eskiden birçok PlayStation Cafe’de sadece PES oynanırken, şimdilerde ise PES’ten çok FIFAoynanıyor diyebiliriz.

Elbette FIFA’nın kısa sürede PES’in kitlesini ele geçirmesinde bazı önemli noktalar bulunmakta. Örneğin FIFA’ya birkaç sene önce gelen Türkçe metin desteği oyunun ülkemizde daha da popüler olmasını sağladı.

Oyunun yapımcısı konumundaki EA Sports, Türkiye Süper Ligi ile yaşanan lisans sorununu da hızlı bir şekilde çözmüştü. Hatırlanacağı üzere Yıldırım Demirören TFF’nin başına geçtiğinde, toplu bir lisans anlaşmasının yerine EA Sports’un tüm kulüplerle ayrı ayrı anlaşmasını istemiş fakat Kanadalı yapımcı bu isteğe yanaşmamıştı.

Nitekim lisans sorununun çözülmesinin akabinde TSL tekrardan FIFA serisine geri dönmüştü. Öyle görünüyor ki TSL önümüzdeki yıl da FIFA 18 ile boy göstermeye devam edecek. Zira FIFA 18 resmi Türkiye sayfasından yapılan açıklamada oyunda Türkçe metin desteği ve TSL’nin olacağı net bir şekilde ifade edildi.

PES 2018’in durumu

PES 2018’de Türkiye’den sadece 3 takımın bulunacağını göz önüne aldığımızda, FIFA 18 daha makul bir seçim gibi görünüyor. Elbette yine de son tercih oyun severlerin olacaktır. Dip not olarak belirtelim, FIFA 18 29 Eylül’de satışa sunulacak.

PES 2018’de ülkemizden Fenerbahçe SK, Galataray SK ve Beşiktaş JK yer alacak. 30 Ağustos 2017 tarihinde demosuyla karşımıza çıkacak olan PES 2018, 12 Eylül 2017 tarihinde ise raflardaki yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.