Kapat
  • Paylaş
  • 233

Twitter Kullanıcıların Beklediği Özellik Nihayet Geliyor!

Anasayfa
Sosyal Medya Twitter Kullanıcıların Beklediği Özellik Nihayet Geliyor!

Popüler mikro blog sitesi Twitter’a sonunda tweet düzenleme özelliği geliyor. İşte Twitter kullanıcıların merakla beklediği tweet düzenleme özelliğinin geleceği tarih. 

Sosyal medya platformu Twitter’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne kuralcılığıyla bilinen ve kullanıcılar tarafından bu özelliğiyle kabullenen Twitter son zamanlarda bu kuralcı çizgisinden iyice uzaklaşmıştı. İlk olarak 140 karakter sınırını kaldıran Twitter şimdi de tweet düzenleme özelliğinin geleceğini müjdeledi. 

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey katıldığı bir programda bir süredir tweet düzenleme özelliği üzerinde çalıştıklarını ve bu özelliği kısa bir süre içerisinde kullanıma sunacaklarını açıkladı. Tweet düzenleme özelliğinin neden şimdiye kadar sunulmadığı sorusuna Dorsey, tweet düzenleme özelliğinin aslında Twitter’ın gerçek zamanlı yapısına aykırı olduğunu ve bu nedenle Twitter’da ilk günden beri fikir ayrılıkların yaşandığını belirtti.

Tweet Düzenleme Süresi Bulunacak!

Dorsey ayrıca tweet düzenleme özelliği hakkında bilgiler de verdi. Gönderilen tweetin 5 ila 30 saniye arasında düzenlenebileceğini açıkladı. Twitter’a gelecek olan tweet düzenleme özelliği sınırlı süre içerisinde olacağı için Twitter’ın gerçek zamanlı yapısında da bir bozulma olmayacak. 

Twitter’a tweet düzenleme özelliğinin ne zaman geleceği henüz açıklanmamış olsa da Twitter’ın tweet düzenleme özelliğini yakın zamanda kullanıma sunması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.