Kapat

Uber Otobüs ve Minibüs hizmeti sağlayacak!

Anasayfa
Haberler Uber Otobüs ve Minibüs hizmeti sağlayacak!

Uber minibüs hizmeti sağlayacağını duyurdu.

İnternet üzerinden taksi hizmeti sağlayan ve dünyanın en büyük start-up şirketlerinden olan Uber Technologies, Mısır’ın başkenti Kahire’de minibüs hizmeti sağlayacağını duyurdu.
Uber’in minibüse geçiş kararı en büyük rakibi Dubai merkezli Careem’in ‘Careem Bus’ adlı toplu taşıma hizmetine başlayacağını açıklamasından bir gün sonra geldi.

Şirketin tepe yöneticisi (CEO) Dara Khosrowshahi, Kahire’ye yaptığı ziyaret sonrası hızla büyüyen düşük bütçeli toplu taşıma hizmetine yatırım yapacaklarını belirterek “Dünyada ve Mısır’da Uber’in sağladığı hizmete ulaşamayan milyonlarca insan bulunuyor.

Bu yeni uygulamayla, müşterilerin bu hizmetlerden çok daha kolay bir şekilde yararlanmasını sağlayacağız” diye konuştu.

2019’UN BAŞINDA…

Euronews’ten Kerem Çongar’ın haberine göre, Uber Lite adında yeni bir telefon uygulaması da çıkaran şirket, yeni minibüs ve otobüs hizmetine 2019’un ilk aylarında başlayacağını açıkladı.

Şirketin CEO’su Khosrowshahi “Mısır ve Orta Doğu pazarı Uber için çok önemli. Şirket olarak bu bölgeye yatırım yapmayı sürdüreceğiz” dedi. İran asıllı ABD’li CEO ayrıca bu uygulamanın, şirketin sağladığı en düşük bütçeli hizmet olacağını belirtti. Uber söz konusu hizmet için başkent Kahire’de Eylül ayından beri bazı deneme sürüşleri gerçekleştiriyordu.

Duyurunun Uber’in bölgedeki en büyük rakibi olan Dubai merkezli start-up şirket Careem’in”Careem Bus” adlı bir hizmete başlayacağını açıklamasından bir gün sonra gelmesiyse dikkat çekti. Careem şirketi bu yeni hizmetini yakın bir zamanda Suudi Arabistan ve Pakistan’da da yürürlüğe sokacağını belirtmişti.

Yaklaşık 100 milyon nüfusa sahip Mısır’da 5 milyon aktif kullanıcı olan Uber’in ülkeye yeni hizmetiyle alakalı 100 milyon dolar’ı aşkın yatırım yaptığı belirtildi.

Mısır, araçların yaptığı sefer sayısı bakımından Uber’in dünya üzerindeki en büyük 10 pazarı arasında yer alıyor. Şirketin ülkede yaklaşık 90 bini aşkın sürücüsü bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.