Kapat
  • Paylaş
  • 166

Uber Otonom Bisiklet Ve Scooter Projelerine Yöneliyor!

Anasayfa
Haberler Uber Otonom Bisiklet Ve Scooter Projelerine Yöneliyor!

Otonom taşımacılık projelerine önemli yatırımlar yapan Uber, yaptığı açıklamada otonom bisiklet ve scooter projeleriyle de ilgilendiklerini açıkladı.

Dünyanın en büyük taşımacılık şirketlerinden birisi olan Uber, otonom araçlarada ciddi yatırımlar yapmaya başlamıştı. Tesla ile önemli bir ortaklığa giden Uber şimdi de otonom bisiklet ve scooterları da sistemlerine entegre edeceklerini açıkladı. 

Kısıtlı binek aracı seçeneklerine sahip olan Uber yeni araç seçenekleriyle birlikte ürün gamını genişleterek daha fazla kullanıcıya hitap etmek istiyor. Kısa bir süre önce değiştirilebilir bataryaya sahip olan JUMP bisikletini tanıtan Uber, yeni yatırımlarıyla birlikte yeni otonom sürüş özelliğine sahip ürünlerini genişletmek istiyor. 

Geçtiğimiz günlerde “Kendin Yap Robotikler” etkinliğine katılan Uber, katıldığı etkinlikte yeni nesil otonom bisiklet ve scooterlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. “Micromobility Robotics” adında yeni bir taşımacılık bölümü oluştan Uber, bu bölümde kendi kendini şarj edebilen ve şarj istasyonlarına gidip deposunu dolduran ayrıca deposu dolduktan sonra yolcu taşımacılığı yapabilen bisiklet ve scooterları araştıracağını açıkladı. 

Odağına sürücü deneyimi, güvenlik, tasarruf ve elektrikli bisiklet ve scooterların robotik teknolojileri ile çevreyi görme hissetme özelliklerini geliştirmeyi alan Uber’in yeni teknolojilerinin taşımacılıkta yeni bir çağ başlatacağı düşünülüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.