Kapat
  • Paylaş
  • 200

Under Armour Virgin Galactic’in Uzay Kıyafetlerini Geliştirecek!

Anasayfa
Uzay&Bilim Under Armour Virgin Galactic’in Uzay Kıyafetlerini Geliştirecek!

[responsivevoice_button voice=”Turkish Female” buttontext=”Sesli Dinle”]

Dünyanın önce gelen spor giyim markalarından birisi olan Under Armour, uzay turizmini önümüzde aylarda başlatacak olan Virgin Galactic ile ortaklık anlaşması imzaladı. İmzalanan anlaşmaya göre Virgin Galactic’in uzay turizmi seferlerinde kullanacağı kıyafetler Under Armour tarafından geliştirilecek ve tasarlanacak. 

Virgin Galactic sitesi üzerinden yapılan açıklamada “Uzay giyimi alanında Under Armour ile ortaklık kurduğumuzu büyük bir gururla duyuruyoruz. Astronotlarmız ve pilotlarımız uzayda Under Armour’ın geliştirdiği kıyafetleri giyecek.” denildi. Virgin Galactic geliştirilen elbiselerin ilk uçuşların başlamasından önce tanıtılacağını da açıkladı. 

Kısa bir süre önce uçuş testlerine başlanan VSS Unity isimli uzay aracının uçuş ve geliştirme testlerine hız kesmeden devam eden Virgin Galactic, geçtiğimiz ay ilk kez uzaya fırlatılmış ve atmosferi geçmişti. Test sürecinin artık sonlarına gelindiğini belirten Richard Branson, 2019 yılının ortalarına doğru ticari uçuşların resmen başlayacağını belirtti. 

VSS Unity’de tek kişilik uzay turizminin fiyatı 250 bin dolar olarak açıklandı. Aralarında Richard Branson’ın da bulunduğu yaklaşık 1000’e yakın kişinin şimdiden uzay turizmi için kayıt yaptığı aktarıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.