Kapat
  • Paylaş
  • 344

WhatsApp Face ID ya da Touch ID İle Nasıl Açılır?

Anasayfa
Sosyal Medya WhatsApp Face ID ya da Touch ID İle Nasıl Açılır?

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp iOS platformunda aldığı son güncelleme ile birlikte Face ID ve Touch ID ile açılabilecek. İşte WhatsApp’ı Face ID ya da Touch ID ile açmak!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS platformunda önemli bir güncelleme aldı. Yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp’a Face ID ve Touch ID koruması koymak mümkün olabilecek. 

Uzun bir süredir test edilen WhatsApp özellikleri sonunda iOS platformuna geldi. Yeni gelen özellikle birlikte WhatsApp kullanıcıları sohbetlerini ve WhatsApp uygulamasını Face ID ya da Touch ID ile kilitleyebilecek. WhatsApp uygulaması içerisinde ekran kilidi olarak geçen bu özelliği aktif hale getirmek ise çok basit. 

WhatsApp’a Face ID ve Touch ID Kilidi Koyma!

WhatsApp uygulaması içinde Ayarlar / Hesap / Gizlilik adımlarını izleyerek, ekranın en alt kısmında yer alan “Ekran Kilidi” seçeneğine dokununuz. iPhone modelinize bağlı olarak Face ID ya da Touch ID seçeneğini seçip WhatsApp uygulamanızı şifreleyebilirsiniz. 

Aktif hale getirdiğiniz şifreleme özelliğiyle birlikte WhatsApp uygulasına giriş yaparken Touch ID ya da Face ID teknolojisini kullanmanız gerekecek. WhatsApp uygulasını daha güvenli hale getiren bu özelliği Anında, 1 Dakika, 15 Dakika ya da 1 saat sonra şifre iste şeklinde kendinize uygun bir zamanda kullanabilirsiniz. 

WhatsApp, Face ID ve Touch ID İle Artık Daha Güvenli!

Uygulama kilitli olduğunda da bildirimlerden mesajları cevaplamaya ve aramaları yanıtlamaya devam edebilirsiniz. Şimdilik iOS platformuna gelen bu özelliğin kısa süre içerisinde Android platformuna da gelmesi bekleniyor. 

“WhatsApp Face ID ya da Touch ID İle Nasıl Açılır?” üzerine 1 yorum

  1. Dev Yemek Evi says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.