Kapat

Whatsapp neden açılmıyor?

Anasayfa
Sosyal Medya Whatsapp neden açılmıyor?

Whatsapp’a bazı kullanıcılar giriş yapamadı. Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulaması WhatsApp’ta yaklaşık 1 saat iletişim sağlanamadı.

 

Erişim sıkıntısı olduğu anlarda sosyal medyada ‘Whatsapp çöktü’ mesajları yayılmaya başladı. Whatsapp’a giremeyen insanlar bu sorunun cevabını aramaya başladı. Bazı kullanıcıların Whatsapp’ı çalışmamaya başlayınca sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Whatsapp’ın açıklamasının ardından sorun düzeltildi, erişim normale döndü.

 

Dünya genelinde bazı kullanıcısı bulunan cep telefonu uygulaması WhatsApp’ta yaklaşık 30 dakikadır iletişim sağlanamıyor. Teknik olarak veri alışverişinin sağlanamamasının net sebebi henüz belli değil. Kullanıcılar, sosyal medyada olayı tartışıyor.

 

Bazı kullanıcılar Whatsapp’da sıkıntı yaşayınca sosyal medyada ‘Whatsapp çöktü’ mesajları göndermeye başladı. Diğer taraftan Whatsapp’ı düzgün çalışan kullanıcılar olayı duyunca şaşırdılar. WhatsApp Web’ten de uygulamaya erişim sağlanamıyor.

 

 

BİRÇOK KİŞİ ERİŞİM SAĞLAMAYA BAŞLADI

Birçok kullanıcı 12:10’dan itibaren Whatsapp’a tekrar erişim sağlamaya başladı. İlerleyen saatlerden sorunun tamamen ortadan kalkması bekleniyor.

WHATSAPP’TAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

WhatsApp sözcüsü konuyla ilgili, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söylerken, erişim sorunu sosyal medyanın Türkiye ve dünya listesinde en çok konuşulan konu oldu.

Dünya genelinde bazı kullanıcısı bulunan cep telefonu uygulaması WhatsApp’ta sabah saatlerinden bu yana erişim problemi yaşanıyor. Teknik olarak veri alışverişinin sağlanamamasının sebebinin güncellemeden kaynaklandığı ve sunucuları etkilediği düşünülüyor. WhatsApp kullanıcıları, sosyal medyada olayı tartışıyor.

 

BTK BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

 

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Whatsapp’ta yine global ölçekte kesinti yaşanmakta. USOM konuyu takip etmektedir. Yerli Operatörlerimiz kaynaklı bir durum bulunmamaktadır” dedi.

 

Whatsap’ta yazdıklarım gitmiyor 

“WhatsApp’ta yazdıklarım gitmiyor” diyenler merak etmeyin. Sorun geçici olduğundan herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.