Kapat

Whatsapp Web Kullanımı Büyük Kolaylık Sağlıyor

Anasayfa
Sosyal Medya Whatsapp Web Kullanımı Büyük Kolaylık Sağlıyor

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin hayatımızın her alanın da yer aldığı çağımızda Whatsapp en çok kullanılan haberleşme ağı haline geldi. Hızlı iletişim imkanı, görsel öğelerle mesajları renklendirmesi ve yakın zamanda hayatımıza dahil olan görüntülü konuşma özelliği ile Whatsapp artık neredeyse bütün android telefonların temel taşı durumunda.

Teknoloji, sosyal ve çalışma hayatımızın merkezin de bulunduğu için Whatsapp 2015 yılında yaptığı güncelleme ile Whatsapp Web özelliğini gündeme getirdi.

Bu özellik sayesinde telefonun küçük klavyesinden bunalan kullanıcıları için bilgisayar klavyesi ile rahat – rahat mesajlaşma imkanı sağladı.

Whatsapp Web Nasıl

Kullanılır?

Whatsapp Web kullanımı oldukça basit. Öncelikle yapmanız gereken web tarayıcınızdan,

https://web.whatsapp.com sitesini açmak. Daha sonra ise telefonunuz üzerinden de Whatsapp’ı açmanız gerekiyor. Android kullanıyor iseniz bu işlemi;

menü>whatsapp web şeklinde, İphone kullanıyorsanız; ayarlar>whatsapp

web, adımlarını takip ederek telefon kamerasını bilgisayarınızın ekranına yönlendirerek çıkan QR kodunu okutuyorsunuz ve Whatsapp Web kullanıma hazır hale geliyor.

Whatsapp Web Kullanımının Avantajları Ve Dezavantajları Var mı?
Bilgisayarınız sürekli elinizin altında ise ve telefonunuzun ekranına yönelip zaman kaybetmek istemiyorsanız Whatsapp Web tam size göre.

Bilgisayar klavyesi ile yazı yazabilme imkanı sağlaması da birçok kullanıcı tarafından ilgi ile karşılanan bir durum. Mesajlaşırken paylaştığımız fotoğraf, video ve ses kayıtları Whatsapp Web de daha geniş ekranda bizleri karşılıyor.

Kullanıcıların kişi bilgilerine ise kolayca ulaşılabiliniyor. Ayrıca telefon kameranızın görüntülü konuşma için kaliteli olamadığını düşünüyor ve çözünürlüğü daha yüksek olan web kameranızı kullanmak istiyorsanız da Whatsapp Web tam size göre çünkü web kamerasını kullanabilme özelliği mevcut.

Bunların yanında şöyle bir dezavantajı var ki, Whatsapp Web kullanırken telefonunuzun mobil verisinin veya wi-fi bağlantsının açık olması gerekiyor. Çünkü Whatsapp Web internet ihtiyacını telefonunuzdan karşılıyor.

Ayrıca telefon ekranınız karardığı zaman bazen bağlantı da kopmalar da yaşanabiliyor.
Whatsapp Web Kullanımı
Whatsapp Web kullanabilmek için muhakkak telefon hattınızın olması gerekiyor.

Whatsapp hesabı olmayan kullanıcılar Whatsapp Web hizmetinden yararlanamıyor. Bilgisayarınızı sadece siz kullanmıyor iseniz, bilgisayarınızı kapatmadan Whatsapp Web’den çıkış yapmanız gerekiyor aksi halde tarayıcıya ulaşan herkes Whatsapp hesabınızı kullanabiliyor.

Bununla birlikte birden fazla tarayıcıdan hesabınızı açabiliyorsunuz lakin hepsini aynı anda kullanamıyorsunuz. Yapılan güncellemeler ile kullanıcılar için birçok yenilik Whatsapp Web uygulaması tarafından kullanıcılara sunulmaya devam ediyor.

Sizde güvenle ve keyifle Whatsapp Web uygulamasını kullanarak anında uygulamanıza bilgisayar üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.