Kapat
  • Paylaş
  • 310

WhatsApp Web’e Resim İçinde Resim Özelliği Geldi!

Anasayfa
Yazılım WhatsApp Web’e Resim İçinde Resim Özelliği Geldi!

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor.

WhatsApp şimdi de internet tarayıcılarından erişilebilen WhatsApp Web sürümüne Resim İçinde Resim özelliğini getirdi. İşte WhatsApp Web sürümüne gelen Resim İçinde Resim özelliği ve getirdiği yenilik.

Dünya genelinde milyonlarda kişi tarafından kullanılan WhatsApp’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce iOS ve Android sürümleri için yayınladığı Beta güncellemesiyle birlikte tüm emojilerini yenileyen WhatsApp şimdi de WhatsApp Web sürümü için Resim İçinde Resim özelliğini getirdi.

WhatsApp Emojileri Yenilendi!

Kullanıcıların çok sevdiği özelliklerden birisi olan Resim İçinde Resim (Picture in Picture) özelliği WhatsApp’ın mobil uygulamalarının ardından şimdi de WhatsApp’ın WhatsApp Web sürümüne geldi. WhatsApp Web’e gelen Resim içinde Resim özelliğiyle birlikte, WhatsApp Web kullanıcıları paylaşılan videoları herhangi bir ek pencere açılmadan sayfa üzerinden izleyebilecekler. Kullanıcılar videoyu izlerken aynı zamanda sohbete de devam edebilecekler.

WhatsApp’a eklenen eklenen Resim içinde Resim modu, WhatsApp mobil uygulamasını kullanan kullanıcıların, WhatsApp üzerinden gönderdikleri YouTube, Facebook ya da WhatsApp videolarını küçük bir pencerede izleyip sohbete devam etmelerini sağlıyordu. WhatsApp Web’e eklenen Resim içinde Resim özelliği ise şimdilik sadece WhatsApp üzerinden gönderilen videoları destekliyor. WhatsApp Web’de YouTube ve Facebook videoları ayrı bir sekmede açılıyor.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada WhatsApp Web’in 0.3.1846 sürümüyle birlikte kullanıma sunulan Resim içinde Resim özelliğini desteklenen tüm tarayıcılarda kullanılabilen WhatsApp Web sürümüne gelmiş durumda. WhatsApp, 0.3.1846 güncellemesi almayan WhatsApp Web sürümü kullanıcılarının tarayıcıların ön belleklerini temizlemeleri gerektiğini açıkladı.

WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yakında Zamanda Eklenecek!

Şimdilik sadece WhatsApp Web’e gelen bu özelliğin ilerleyen günlerde WhatsApp’ın masaüstü sürümlerine de eklenmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.