Kapat

WhatsApp yakında Twitter gibi ticari hesapları doğrulayacak

Anasayfa
Mobil WhatsApp yakında Twitter gibi ticari hesapları doğrulayacak

WhatsApp’ın son birkaç aydır doğrulanmış işletme hesaplarını test ettiği söyleniyordu. Şimdiyse WhatsApp FAQ bölümünde, Facebook ve Twitter’a benzer işletmeler için yeşil tik ile yakında doğrulanmış bir hesaba sahip olunabileceği doğrulandı.

 Son birkaç aydır çıkacağı konuşulan WhatsApp doğrulanmış hesaplar, WhatsApp FAQ bölümü tarafından doğrulandı. WABetaInfo, Android beta uygulamasının 2.17.285 sürümünün piyasaya sürülmesinin doğrulanmış ticari hesaplar için destek sağladığını açıkladı. En son güncelleme ile işletmeler, iletişim adının yanında yeşil bir işaret görecekler. Doğrulama, şirketin bir hesabın telefon numarasını bir işletme hesabına onayladığı anlamına geliyor.

Yeşil tike ek olarak, yeni güncelleme işletmelerin çalışma saatlerini ayarlamalarına olanak tanıyor. Bir iş hesabı ararsanız ve mevcut değilse, bir ‘uzak’ mesajı alıyorsunuz. İşletmeler otomatik iletilerini de yönetebilir ve müşteriler, temas kurmak istemediği işleri engelleyebilir. WhatsApp SSS, sohbet içerisindeki sarı mesajlarla bir işletmeyle konuşmaya başladığınızda size haber vereceğini belirtiyor. Bu mesajları sohbetten silmenin bir yolu yok.

WhatsApp doğrulanmış hesap özelliği şu anda pilot programa katılan az sayıda işletme ile sınırlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.