Kapat

WhatsApp’a Mesaj Sınırlaması Geliyor!

Anasayfa
Haberler WhatsApp’a Mesaj Sınırlaması Geliyor!

WhatsApp dünyada birçok insanın kullandığı anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Zamanla kendini geliştiren uygulama önce grup şöhretini daha sonra görüntülü görüşmeyi ve son olarak da grup görüntülü görüşmeye olanak sağlamaya başladı. Sırada ise mesaj sınırlaması gelmektedir.

Bu sayede aynı haber beş defadan daha fazla paylaşılamayacak bunun sonucunda yalan haberlerin yayılımı en aza inecektir. Bunun yanında kişi engelleme özelliği de bulunan WhatsApp’nin kullanıcılarını sunduğu en önemli özelliktir. Bu sayede sizi rahatsız eden durumlarda mesajları sınırlayıp o kişiden o tür mesajların gelmesini engelleme bileceksiniz. Birçok kişinin kullandığı WhatsApp uygulaması sayesinde birçok işlem devam etmektedir.

Dosya aktarımını da içinde barındıran uygulama sayesinde sorunsuz bir mesajlaşma deneyimi yaşayabileceksiniz. Uygulamanın her geçen gün kendini biraz daha geliştirmesi kullanıcı sayısına oldukça etki etmektedir. Bu sayede uygulama oldukça fazla kullanıcıya sahiptir. Çünkü oldukça basit ara yüzü sayesinde hızlı ve kolay kullanıma olanak sağlamaktadır.

WhatsApp’nin İnsan İletişimine Yararları

WhatsApp insan yaşantısını oldukça kolaylaştırmaktadır. Görüntülü görüşme özelliği sayesinde uzaktaki kişilerle çok kolay bir şekilde görüşebilirsiniz. Bunun yanında mesajlaşma ve dosya aktarım özelliği sayesinde sevdiklerinizle mesaj kalabilecek önemli dosyalarınızı onlardan kolayca isteyebilirsiniz. Uygulama sayesinde grup oluşturup birçok kişi ile aynı anda iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayede anlatmak istediğiniz şeyleri hızlı bir şekilde birden fazla kişiye ulaş tutabilirsiniz. Uygulamanın her gün biraz daha gelişmesi kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Aynı anda birçok kişiye ulaşabilecek aynı anda birçok kişiyle görüntülü görüşme yapıp sohbet havasında zaman geçirebilirsiniz. Uygulamaya gelecek olan mesaj sınırı ile yalan haberlerin fazlaca yayılması engellenmek istenmektedir.

WhatsApp Uygulamasına Gelen Mesaj Sınırı Neyi Amaçlamaktadır?

Uygulamaya gelen mesaj sınırı sayesindekiler arasında gönderilen aynı mesajın haberin sınırı olacak. Bir haber en fazla beş defa gönder ile bilecek bu sayede yalan haberlerin yayılması engellenecek. Amaç olarak bu gösterilse de sonuç olarak amacına ulaşabilecek bir uygulama gibi görünmüyor.

Zira mesajın gönderildiği kişi bu mesajı görüp başkasına gönderdiği takdirde bu mesaj başka birine daha gidecektir. Sosyal medyanın bu kadar geliştiği bir toplumda yalan haberlerin önüne geçmek imkânsızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.