Kapat
  • Paylaş
  • 502

WhatsApp’ta Önemli Açık!

Anasayfa
Genel WhatsApp’ta Önemli Açık!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasında ciddi açık ortaya çıktı. Bir Amazon çalışanı tarafından ortaya çıkartılan açık ile birlikte mesaj yedekleriniz başkalarına gidebilir. 

Bir Amazon çalışanı olan Abby Fuller, WhatsApp’ın çok önemli açığını ortaya çıkarttı. Fuller’ın yaptığı açıklamaya göre numarasını değiştirdikten sonra WhatsApp’a giriş yaptığı esnada eski WhatsApp kullanıcısının mesaj yedekleri telefonuna geldi. 

WhatsApp’a girip telefonuna gelen mesajları hızlıca incelediğinde mesajların kendisine ait olmadığını gören Fuller, söz konusu mesajların numaranın eski sahibine ait olduğu açıklamasını yaptı. Aynı şekilde kendi numarasına ait olan mesajların da bu yöntemle başka bir WhatsApp kullanıcısına gitmesinden korktuğunu belirten Fuller, WhatsApp’ın bu açığının ciddi bir güvenlik açığı olduğunu belirtti. Son olarak bilindiği gibi anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın web sitesinde yazan açıklamaya göre “WhatsApp’ta Numara Değiştir” özelliğini kullanırsanız;

“Eski numaranızdaki gruplarınız, ayarlarınız ve (profil bilginiz de dahil olmak üzere) hesap bilgileriniz yeni telefon numaranıza taşınır. 

Eski telefon numaranıza ait olan hesabınız silinir, böylece kişileriniz WhatsApp kişiler listelerinde eski telefon numaranızı göremezler. 

Aynı telefonu kullandığınız sürece, eğer Numara Değiştir özelliğimizi kullanırsanız, sohbet geçmişinizi yeni telefon numaranızda görebilirsiniz.  Mesajlaşırken sorun yaşamamak için lütfen WhatsApp kişilerinizin yeni numaranızı telefonlarının adres defterine eklediklerinden emin olun.” 

Açıklaması yazıyor. Ancak Fuller’ın karşılaştığı durum bunun tam aksini gösteriyor. Konuyla ilgili olarak WhatsApp şimdilik bir açıklama yapmazken WhatsApp’ın sorunun çözümüyle ilgili olarak herhangi bir ek güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.