Kapat
  • Paylaş
  • 496

Xiaomi’nin Yeni Parmak İzi Teknolojisi Nasıl Olacak?

Anasayfa
Android Xiaomi’nin Yeni Parmak İzi Teknolojisi Nasıl Olacak?

Xiaomi yeni nesil akıllı telefonlarında kullanıma sunduğu ekrandan parmak izi okuma özelliğini geliştirmeye devam ediyor. İşte Xiaomi’nin yeni nesil ekrandan parmak izi okuma teknolojisinin detayları. 

Ekrandan parmak izi okuma teknolojisinde en çok yatırım yapan şirketlerden birisi olan Vivo’ya rakip olmak isteyen Xiaomi, Xiaomi Mi 8 Pro modelinde kullanıma sunduğu ve kullanıcılardan da olumlu geri dönüşler aldığı ekrandan parmak izi okuma teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. 

Xiaomi’ye yakın kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Xiaomi yakın bir zamanda Xiaomi tüm akıllı telefonlarından ekrana gömülü parmak izi teknolojisini kullanacak. Kullanıcılarından gelen olumlu geri dönüşler üzerine böyle bir strateji izlemeye karar veren Xiaomi, rakiplerine göre daha farklı bir ekrandan parmak izi okuma teknolojisi kullanıyordu. 

Rakiplerinin aksine ekranın sadece belli bir yerini parmak izi okumaya ayıran Xiaomi bu yöntemiyle hem güç tasarrufu sağlıyor hem de kullanıcıların daha hızlı bir şekilde akıllı telefonlarının kilitlerini açmalarına imkan tanıyordu. 

Xiaomi CEO’su tarafından yapılan açıklamada yakın gelecekte daha büyük alanlarda parmak izi okuyucuları için herhangi bir küçük dar bir alan olmadan kullanıcıların parmak izlerini okutabileceklerini açıkladı. 

Yapılan bu açıklamayla birlikte Xiaomi akıllı telefonlarında kısa süre içerisinde yeni bir ekrandan parmak izi okuma teknolojisine geçiş yapılacağı görülüyor. Yani parmak izinizin okunması için verilen küçük alanlar artık olmadan kullanıcılar parmak izlerini okutup akıllı telefonlarına hızlıca erişebilecekler. Xiaomi’nin yeni ekrandan parmak izi okuma teknolojisinin ilerleyen yıllarda yeni Xiaomi modellerinde kullanıma sunulması bekleniyor. 

“Xiaomi’nin Yeni Parmak İzi Teknolojisi Nasıl Olacak?” üzerine 1 yorum

  1. Sinan Öztop says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.