Kapat

Yazılıma Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Anasayfa
Yazılım Yazılıma Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Yazılıma Yeni Başlayanlara Bizden 4  Tavsiye 🙂

1.İngilizcenizi Geliştirin

Hemen hemen sektörde belli bir yere gelmiş kişilerin dediği şey ilk olarak bu ve buna sonuna kadar katılıyorum. İlk başlarda ne gerek var diye düşünüyorsunuz ama zamanla kendinizi geliştirdikçe göreceksiniz ki Türkçe kaynak yetersiz.
Diğer bir önemi ise; kullanılan programlama dillerinin içeriği zaten ingilizce, mesela bir resmi genişletmek için width “Genişlik”, rastgele değer üretmek için “Random” nesnesini kullanmamız gerekir.Tamam bunlar basit ama bazen bir hata ile karşılaşıyorsunuz ve editör size hatanın ne olduğunu söylüyor ama ingilizce ee haliyle anlayamıyorsunuz ve zaman kaybı başlıyor.

Programı yazarken bir hata ile karşılaştınız bunu aratırken stackoverflow gibi sitelerde çözümler ile karşılaşıyorsunuz ve bilin bakalım oradaki cevaplar hangi dilde, İNGİLİZCE.

2.Algoritma Mantığını Öğrenin

Algoritma nedir? Algoritmik nasıl düşünebilirsiniz bununla ilgili araştırma yapın.
Yazılım genel olarak algoritmalar üzerine kuruludur. Bu yüzden bu madde çok önemli.

3. Uzmanlaşmak İstediğiniz Alanı Belirleyin

Yazılım birçok alana ayrılmaktadır. Tabii ki bütün bu alanların hepsinde uzman olmazsınız. Hemen hemen her dil hakkında bi fikriniz olabilir, olmalıda. Ancak kendinize bir alan seçip o alanda uzmanlaşın. O alanla ilgili her şeyi çok iyi öğrenin.

4. Araştırma Yapmaktan Korkmayın

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.