Kapat

Yeni Apple TV 4K

Anasayfa
Donanım Yeni Apple TV 4K

Apple TV 4K Ortaya Çıktı: 5. Nesil Apple TV Hakkında Billmeniz Gerekenler;


 
Daha yüksek çözünürlüklü videoyu idare edebilmek için, yeni Apple TV 4K, iPad Pro’ya güç veren aynı çip olan A10X füzyon yongasına sahiptir – bu, son Apple TV’deki çipe kıyasla iki kat daha hızlıdır ve Apple’ın dört kat daha fazla grafik performansı sağladığını iddia etmektedir .

Apple TV’nin son sürümünün piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki yıl geçti ve teknoloji dünyası çok değişti. Tüketicilerin Netflix ve Amazon Video’dan beğenerek Ultra HD içeriğini keskin bir şekilde çektikleri için patlayan 4K TV satışı gördük. Eski Apple TV biraz şımarık görünmeye başlamıştı.

İPhone 8 / iPhone X’in piyasaya sürülmesiyle birlikte bugün Apple TV 4K ile ilgili ilk bakışımızı aldık. Resmi yayın tarihi 22 Eylül, ön siparişler ise 15 Eylül’den başlayacak.
Apple, iTunes Mağazasında 4K içerik getirmek için Hollywood’la görüşmeler yapıyor ve eğer iTunes’da herhangi bir yüksek tanımlı film ya da TV şovuna sahipseniz, ek bir ücret almadan otomatik olarak 4K HDR sürümlerine yükseltiyor.
Mevcut tam HD Apple TV, süper güçte olanın yanında satılmaya devam edecek ve bu da çoğu insanın hâlâ 1080p (hatta 720p) bir ekrana sahip olması nedeniyle mantıklı.

Söylenen, ancak teyit edilmedi, 3GB RAM mevcut. Bununla birlikte, Apple TV 4K’nın iki depolama seçeneği ile geldiğini biliyoruz: 32GB ve 64GB.

Apple, ayrıca, sezonlara bağlı olarak oyunları değiştirecek özel bir Spor sekmesi olan Apple TV’ye güç veren yazılım olan tvOS’u da yenileniyor.

Yeni Apple TV 179 $ ‘a mal olacak ve 15 Eylül’de sipariş verecek. 22 Eylül’de satışa sunulacak. TV’nizin 4K HDR’yi desteklediğinden emin olun ve sizden önce 4K içeriği akıtmak için yeterince hızlı bir İnternet bağlantınızın olduğuna emin olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.