Kapat
  • Paylaş
  • 158

Yeni iPhone’lar Çok Daha Hızlı İnternete Bağlanacak!

Anasayfa
Mobil Yeni iPhone’lar Çok Daha Hızlı İnternete Bağlanacak!

Apple’ın 2019 yılında tanıtacağı yeni iPhone modelleri eski iPhone modellerine göre %30 oranında daha hızlı internete bağlanacak. İşte yeni iPhone modellerini uçuracak olan o önemli özellik. 

2019 yılında tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin tanıtılmasına daha çok zaman varken, yeni iPhone modelleriyle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Yeni nesil iPhone modelleri ile ilgili sızdırılan bilgilere göre Apple’ın 2019 yılında tanıtacağı iPhone modelleri eski iPhone modellerine göre %30 daha hızlı veri transferi sağlayacak olan süper hızlı Wi-Fi teknolojisine sahip olacak. 

2019 yılında tanıtılacak olan yeni akıllı telefonların sahip olacağı özellikler merak edilirken yeni akıllı telefon modeller hakkında sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre 2019 yılında tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri ve üst seviye Galaxy seriş akıllı telefonlarda Wi-Fi 5 teknolojisinden daha hızlı olan Wi-Fi 6 teknolojisi kullanılacak. Apple ve Samsung’un yeni nesil akıllı telefonları için daha fazla yatırım yaparak yeni akıllı telefon modellerinde Wi-Fi 6 teknolojisini kullanacak. Kullanıcılar Wi-Fi 6 teknolojisiyle birlikte bir bölgedeki pek çok cihazla aynı anda kablosuz bağlantı kurabilecek. 

Wi-Fi 6 teknolojisiyle birlikte 1 GHz ve 5 GHz bantlarına ek olarak 2.4 GHz bandını da çalıştıracak olan yeni nesil akıllı telefonlar, tabletler ve diğer akıllı donanımlar da iletişim kurabilecek. 

Kablosuz olarak iletişim kuran cihazları sertifikalandıran ve yeni standartları belirleyen kurum olan Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6 teknolojisinin son halini resmi olarak açıklamamış olsa da Wi-Fi 6 teknolojisinin 2019 yılında çıkacağını daha önceden açıklamıştı. Wi-Fi Alliance’in bu açıklamasının ardından 2019 yılının ikinci yarısında tanıtılması beklenen yeni iPhone modellerinin de Wi-Fi 6 teknolojisiyle birlikte geleceği iddiası güçlenmiş oldu.

Yeni iPhone modellerinin Wi-Fi 6 teknolojisine ek olarak daha küçük bir çentiğe ve 3’lü kamera sistemine sahip olacağı gelen haberler arasında. Tüm bu bilgilerin doğru olup olmadığını Apple’ın Eylül 2019’da gerçekleştireceği iPhone özel etkinliğinde öğreneceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.