Kapat

Yeni Klavye Uygulaması ‘GBOARD’

Anasayfa
Mobil Yeni Klavye Uygulaması ‘GBOARD’

Google’ın yeni klavye uygulaması ‘Gboard’

Hem ANDROİD olsun hem de İOS olsun artık kullanıcılar kendi klavyelerinden sıkılarak market üzerinde yeni klavye uygulamaları arayışına girdi. Bizler de bu arayışa son vermek için sizlere Gboard adında bir klavye uygulamasını anlatalım.

 

Bu uygulama Google tarafından tasarlanan ve geliştirilen bir uygulama olduğu için oldukça güzel ve güven veren klavye uygulamalarının başında yer almaktadır. Özellikle ANDROİD tabanlı işletim sistemi yüklü olan akıllı telefonlarına kurulu olarak gelmektedir.

İOS olarak satın almak için de APP STORE da bulabilirsiniz. Gboard özelliklerine göz atacak olur isek; özellikle birçok dilde sesli olarak okuduğunuz sözleri yazıya dökebilmektedir.

Gboard klavyesinin bir diğer can alıcı özelliği ise klavye üzerinde yer alan boşluk tuşuna iki defa art arda dokunmanız durumunda otomatik biçimde yazdığınız cümlenin sonuna nokta eklemektedir. Gboard klavye de bir diğer özellik ise ekrana kedi çizerek ya da ev çizerek çizdiğiniz cisme göre emojiler hemen karşınıza gelmektedir.

Loop ile boomerang tarzı 3 saniyelik Gifler oluşturabilir, Fast-Forward ile 1 dakikaya kadar kayıt yapabilirsiniz. Fast Forward’da oluşturduğunuz kaydı ise hızlandırarak kullanabilirsiniz. İşin kayıt tarafını tamamladığınızda da GIF’i mesajınıza kopyala yapıştır yaparak eklemeniz ve ardından göndermeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.